wtorek, 3 marca 2015

Dlaczego warto zapoznać się z garnkiem rzymskim?Garnek rzymski to naczynie wykonane z gliny przeznaczone do pieczenia, gotowania i duszenia w piekarniku. W garnku rzymskim możemy piec drób, wołowinę, wieprzowinę, baraninę, dania wegetariańskie oraz potrawy wedle naszego uznania, przez nas wymyślone i indywidualnie przygotowane. Garnek taki nadaje się również do pieczenia ciast, zapiekanek oraz chlebów, które pieką się idealnie, są mianowicie odpowiednio wyrośnięte, chrupiące, a przy tym nie przesuszone. 
W garnku rzymskim możemy przygotować cały obiad, np. mięso połączone z dodatkami jak ziemniaki, warzywa, ryż itp. Zaoszczędzi nam to pracy i czasu. A potrawy nie musimy przekładać na osobne półmiski, tylko całą stawiamy w ładnie prezentującym się garnku na stole. 

Cechy garnków RÖMERTOPF,  które świadczą o ich  jakości:
Wszystkie garnki RÖMERTOPF®są szczegółowo dopracowane tak, aby ich funkcjonalność i zastosowanie nie stwarzały nam problemów. Garnki muszą być łatwe w użyciu, myciu i przechowywaniu.
Każdy ganek ma odpowiednio szeroki rant z profilem, aby pokrywka nie przesuwała się i nie spadała, co groziłoby uszkodzeniem zarówno garnka, a co gorsza nas samych. Szczególnie w przypadku, kiedy garnek jest gorący. 
Szeroki, profilowany rant dopasowany do pokrywy
Kolor garnka musi mieć odpowiednią intensywność. Im jaśniejsze garnki z gliny tym gorsza ich jakość, ponieważ na odpowiedni kolor gotowego produktu ma wpływ temperatura wypalania.

Zalety garnków rzymskich RÖMERTOPF®

  • duszenie potraw w naturalny sposób we własnym sosie
  • podczas pieczenia nie jest konieczne dodawanie dodatkowych tłuszczów i płynów
  • nic się nie przypala, piekarnik pozostaje czysty
  • naturalny smak potrawy zostaje wyraźnie podkreślony
  • naczynie RÖMERTOPF®można postawić na stole bez przekładania potrawy
  • duszenie potraw w jednym garnku zaoszczędzi nam czas i energię
  • garnek rzymski RÖMERTOPF®wpisuje się doskonale w zarówno tradycyjne jak i nowoczesne trendy żywieniowe
  • gotowanie, duszenie i pieczenie w naczyniu z naturalnej gliny

Wszystkie naczynia RÖMERTOPF® spełniają wymogi Dyrektywy Komisji UE 2005/31/WE i posiadają Deklarację 1984/500/EWG wyrobu przeznaczonego do kontaktu z żywnością

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz